top of page

HAKKIMIZDA

1970’li yıllar da çalışma hayatına başlayan Michel Sağ, ilk atölyesini 1994 yılında üretim ağırlığı olarak zincir, şövalye yüzükleri, çerçeve ve telkâri üzerine ‘’Michel’in Altın ve Gümüş Atölyesi’’ adında açıp çalışma hayatına başlamıştır.  Atölye çalışmalarında ciddi anlamda yoğun talep görmesi nedeniyle 1997 yılında İsveç Stockholm’de bugün mevcut olan ‘’Mega Guld MSG AB’’yi kurmuştur. Kurulan bu şirket, telkâri, fantezi, alyans, bilezik modelleri üzerine çalışmalarının yanı sıra erkek yüzükleri ve kişiye özel tasarımlar üzerine yoğunlaşmış olup sonrasında oluşan birikim ile mücevher sektöründeki her detaya uygun üretimler yapmaya devam etmiştir. İlk önceleri Almanya’da bir şirketin ürünlerini satmaya ve kendi koleksiyonlarını yapmaya başlamıştır. Mega Guld’un çok yönlü olduğuna değinen Michel Sağ, Mega Guld'un sonsuz modelden oluşan içeriğinin herkese ulaşabilir olması, henüz yeni başlamış olanlar için yardımcı amaçlı olabileceği, işin içinde olan zanaatkarlar içinse sayfamızı ziyaret ettiklerinde keşfedilebilir birçok alternatif parça ile tasarım modellerinde uyumu yakalayacaklarını belirtmektedir. Mega Guld; fiyat, kalite ve sürat ilkelerini benimseyerek önem verdiği alt yapısı ile 35.000’den fazla parça ve modele sahip benzersiz yarı mamul dünyasının varlığını sizlere sunmaktadır.


Ticari zekâsı, stratejik öngörüsü ile yapmış olduğu tasarımları, yenilikçi yaklaşımları sayesinde sektörün gelişimi ve büyümesine önemli katkılarda bulundu.


Kuyumculuk sektöründeki köklü geçmişinin, farklı alanlarda da görünmesine yönelik çalışmalarda bulunan Michel Sağ, Türkiye’ye kesin dönüş yaparak, 2020 yılının Ocak ayında “Michel Sağ Mücevherat Sanayi ve Ticaret LTD.ŞT”ni Türkiye şubesi olarak İstanbul’da hizmete açmıştır. 


Megaguld koleksiyonlarında yarı mamül parçalardan oluşan mücevher, cubic zirkon, altın takı üretimindeki bilgi ve sanatın buluşmasıyla ürün ve hizmet kalitesini yakalayarak her geçen gün daha da çeşitlenen koleksiyonlarını zevk ve still sahibi sizlere Michel Sag Jewelry olarak sunmaya devam etmektedir.

bottom of page